I próbny egzamin ósmoklasisty 2023 z matematyki z zadania.info

22 kwietnia 2023
Ilustracja
Właśnie zamieściliśmy arkusz I tegorocznego próbnego egzaminu ósmoklasisty z matematyki organizowanego przez nasz serwis.

Próbny arkusz egzaminacyjny

Aby maksymalnie wykorzystać tę okazję do sprawdzenia swoich umiejętności radzimy spróbować rozwiązać te zadania w warunkach maksymalnie zbliżonych do egzaminacyjnych. W tym celu

  • Postarajcie się wygospodarować odpowiednią ilość czasu (100 minut) tak, aby zadania rozwiązywać bez przerw.
  • Korzystajcie tylko z takich przyborów jakie są dopuszczone na egzaminie.
  • Starajcie się zmieścić rozwiązania na arkuszach egzaminacyjnych.
  • Starajcie się maksymalnie wykorzystać czas. Jeżeli zostanie wam czas, to myślcie nad zadaniami, których nie udało wam się rozwiązać. Jeżeli uda wam się rozwiązać wszystkie zadania, to sprawdźcie swoje rozwiązania.

Powinno to być oczywiste, ale rozwiązywanie zadań w warunkach egzaminacyjnych jest bardzo specyficzne. Trzeba umieć radzić sobie ze stresem związanym z egzaminem, ze stresem związanym z brakiem wystarczającej ilości czasu. Z tego powodu radzimy już w tej chwili zacząć się przyzwyczajać do takich warunków.

Rozwiązania zadań

Kolejna zabawa egzaminacyjna już za tydzień, 29 kwietnia.

Właśnie zamieściliśmy arkusz I próbnego egzaminu ósmoklasisty z matematyki
https://zadania.info/n/1895163
Bardzo proszę, aby do jutra (23 kwietnia) do godz. 16 nie umieszczać w tym temacie postów na temat zadań z tego arkusza.

Jeżeli macie wątpliwości co do poprawności treści zadań to piszcie na
supergolonkaMALPAzadania.info

Rozwiązania zadań.

Zadanie 10 błąd w zadaniu Objętość pojemnika zielonego jest większa od objętości pojemnika czerwonego o.. ? A objętość pojemnika zielonego jest najmniejszy potem w rozwiązaniu pokazano o ile większy pojemnik niebieskiego od czerwonego.
Kolejne zadanie 12 pytanie o liczbę wszystkich piłeczek, których było na początku wynik to 72, ale nie ma takiej odpowiedzi, a w rozwiązaniu mamy 18, a to tylko piłeczki czarne.

Pozdrawiam,
Marlena Kozioł

Poprawiłem, dziękuję za uwagi.

My brother is also preparing for the 8th grade entrance exam. It's good to be able to see this exam paper.

spinner